Nasza Gmina... Miejsca znajome, być może to rodzinny dom, mieszkanie przyjaciół czy rodziny lub okolice i wspomnienia mile spędzonych wakacji... Popatrzmy na nie z lotu ptaka...

50 lat temu, w Baćkowicach rozpoczęła działalność Spółdzielnia Zdrowia. W niedzielę 17 września 2017 r. odbył się w Ośrodku Jubileusz upamiętniający wydarzenie oraz osoby, które dały podwaliny Naszej służbie zdrowia. Na spotkaniu rocznicowym zorganizowanym przez Wiesława Frejlicha i Sylweriusza Grześkiewicza ze stowarzyszenia GOŚCINIEC Baćkowski wzruszeniom i wspomnieniom nie było końca.

Gminny Ośrodka Zdrowia w Baćkowicach został oddany do użytku w 1978 roku. Poniżej kilka archiwalnych fotografii dokumentujących to wydarzenie. 

Historia Ośrodka Zdrowia w Baćkowicach. Fotografie dokumentują zmiany jakie przez ostatnie kilkadziesiąt lat kształtowały oblicze Służby Zdrowia w Gminie Baćkowice.
Prosimy o kontakt osoby posiadające wiedzę z czasów gdy powstawał Ośrodek Zdrowia w Baćkowicach oraz z okresu gdy działały spółdzielnie lekarskie.

Nasz Ośrodek oraz ulubiona kapliczka w różnych odsłonach.

Miejsca w Naszej Gminie gdzie widać czas w zimowej bieli i wiosennej zieleni... Zatrzymane w kadrze ulotne chwile...

 Ośrodek Zdrowia w Baćkowicach od grudnia 2016r. ma nowe auto. Po rozstrzygnięciu przetargu został zakupiony fabrycznie nowy samochód osobowy Fiat Qubo.